Bottas: Niepewna sytuacja kontraktowa wpływała na moje osiągi

Toto Wolff zadeklarował, że weźmie to pod uwagę przed rozmowami o sezonie 2021.
07.11.1914:56
Mateusz Szymkiewicz
1064wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas przyznał, że niepewna przyszłość w Mercedesie wpłynęła na jego osiągi podczas tegorocznych zmagań.

Fin dołączył do Mercedesa przed sezonem 2017 i od tamtej pory otrzymuje zaledwie roczne propozycje przedłużenia umowy. Jak ujawnił kierowca, brak pewności odnośnie miejsca startów w Formule 1 miał na niego szczególny wpływ w połowie tegorocznych mistrzostw, gdy przewagę w klasyfikacji zaczął budować Lewis Hamilton.

Było wiele plotek. Nie wiedziałem co się wtedy dzieje - powiedział Valtteri Bottas, odnosząc się do spekulacji łączących Estebana Ocona z jego fotelem. Dla mnie jako sportowca oraz kierowcy taka niepewność nie jest idealna. Nie miałem spokoju umysłu, by całkowicie skupić się na swojej pracy, a w przyszłym roku sytuacja będzie podobna. W tej chwili nie przejmuję się tym, ponieważ mam dobre tempo i cieszę się jazdą.

Toto Wolff, który stoi na czele Mercedesa, zadeklarował, że będzie pamiętał o słowach 30-latka przed kolejnymi rozmowami o przyszłości. Najwyraźniej ma to na niego wpływ, więc postaram się to wziąć pod uwagę i następnym razem wykonać swoją pracę lepiej. Na 2021 rok wszystkie drzwi będą otwarte, żaden z kierowców nie posiada kontraktu ze swoim zespołem, więc będzie to bardzo interesująca sytuacja - stwierdził Austriak.