AS: Alonso rozmawia z Andrettim o starcie w Indianapolis 500

Hiszpan rzekomo nie jest zainteresowany kolejnym podejściem do wyścigu z McLarenem.
08.11.1908:54
Mateusz Szymkiewicz
1209wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gazeta AS informuje, że Fernando Alonso rozmawia z zespołem Michaela Andrettiego na temat startu w Indianapolis 500 w 2020 roku.

Hiszpan dwukrotnie podchodził do amerykańskiego klasyku, najpierw w 2017 roku właśnie z Andrettim, który podjął się współpracy z McLarenem. Wówczas szansa na dobry wynik Alonso została zaprzepaszczona przez awarię silnika Hondy. Z kolei w sezonie 2019 samodzielny program McLarena okazał się porażką, po tym, jak 38-latek nie zdołał się nawet zakwalifikować do wyścigu.

Według ustaleń gazety AS, Alonso planuje trzecie podejście do Indianapolis 500, ponownie chcąc połączyć siły z Andretti Autosport. Informacja ta jest o tyle ciekawa, ponieważ Hiszpan pozostaje związany z McLarenem, który utworzy pełny program startów w IndyCar w sezonie 2020. Zak Brown już wcześniej deklarował, że jest gotowy przygotować trzeci bolid dla Alonso na Indy 500.

Umowa nie jest gotowa. Najważniejszy jest jednak fakt, że Andretti korzysta z silników Hondy - podaje Jesus Balseiro, korespondent AS, odnosząc się do napiętych relacji Alonso z japońskim koncernem.