Raikkonen: Wolniejsze bolidy na sezon 2021 nie mają dla mnie znaczenia

Mistrz świata nie wyklucza, że zdecyduje się pozostać w Formule 1 na dłużej.
08.11.1909:02
Mateusz Szymkiewicz
1663wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kimi Raikkonen przyznał, że fakt, iż bolidy Formuły 1 mogą stać się wolniejsze o kilka sekund w 2021 roku, nie ma dla niego znaczenia.

Władze serii potwierdziły rewolucję m.in. w regulaminie technicznym, która ma doprowadzić do zbliżenia stawki oraz poprawienia jakości wyścigów. Uważa się, że zapowiadane zmiany w aerodynamice spowolnią bolidy o 3-4 sekundy na okrążeniu, co jednak ułatwi podążanie za rywalem, a także próby wyprzedzania.

Najstarszy i najbardziej doświadczony kierowca w stawce - Kimi Raikkonen, zapytany o zmiany szykowane na sezon 2021, odpowiedział: To nie ma znaczenia czy bolidy w 2021 roku będą wolne o trzy lub cztery sekundy. Jeżeli będzie dobre widowisko, nikt na to nawet nie zwróci uwagi.

Fin, który dysponuje umową z Alfą Romeo do 2020 roku, przyznał, że nie zadecydował jeszcze o pozostaniu w Formule 1 na dłużej. Formuła 1 jest dla mnie w tej chwili bardziej jak hobby i podoba mi się to. Mieszkanie blisko fabryki jest także ważne, ale zawsze wykonuję najlepszą pracę na torze - powiedział 40-latek.