Kubica: Szósty tytuł Hamiltona jest wyjątkowy

Polak zwraca uwagę, że kierowca Mercedesa nie zawsze dysponował najlepszym bolidem.
15.11.1909:25
Mateusz Szymkiewicz
2264wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica przyznał, że szósty tytuł Lewisa Hamiltona jest wyjątkowy, ze względu na fakt, iż nie zawsze dysponował najszybszym bolidem w stawce.

Brytyjczyk przypieczętował tegoroczne mistrzostwo w trakcie Grand Prix Stanów Zjednoczonych, na dwie rundy przed końcem. Kierowca Mercedesa w drodze po tytuł zwyciężył w dziesięciu wyścigach, a także zdystansował kolejnego w klasyfikacji Valtteriego Bottasa o 67 punktów.

Uważam, że liczba sześć mówi już wszystko - stwierdził Robert Kubica, zapytany o osiągnięcie Lewisa Hamiltona. W tym sezonie pokazał podczas wielu wyścigów, że jest w stanie wygrywać nie zawsze dysponując najszybszym bolidem lub robiąc samodzielnie różnicę. To moim zdaniem sprawia, że Lewis jest trudnym lub niemożliwym facetem do pokonania. Trudno jest o to innym, ale za to jest to dobre dla niego. Jestem szczęśliwy z jego powodu. Znamy się od bardzo dawna i pokazał w tym roku wyjątkową jazdę, co robił także w poprzednich latach. Moim zdaniem w kilku tegorocznych wyścigach wykonał naprawdę piekielną robotę.