Racing Point potwierdza zainteresowanie Robertem Kubicą

Polak łączony jest z funkcją zawodnika rozwojowego stajni z Silverstone.
09.12.1911:47
Mateusz Szymkiewicz
1733wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Racing Point - Otmar Szafnauer, potwierdził, że jego zespół jest zainteresowany zatrudnieniem Roberta Kubicy na sezon 2020 w roli kierowcy rozwojowego.

Polak jest bliski dołączenia do przyszłorocznej stawki serii DTM. 35-latek został potwierdzony na testy młodych kierowców z BMW, natomiast Autosport uważa, że Kubica może zasiąść również za kierownicą Audi RS5 DTM ekipy WRT.

Sam zawodnik powtarza, że opóźnienie w ogłoszeniu jego planów na sezon 2020 wynika z chęci połączenia kilku programów. Kubica ma być zainteresowany pozostaniem w Formule 1 jako zawodnik rozwojowy, natomiast sponsor powiązany z Polakiem, PKN Orlen, ma pracować nad umową o sponsoring z nowym zespołem.

Przez kilka tygodni Kubica był głównie łączony z rolą w ekipie Haas, lecz teraz spekuluje się, że zawodnik jest najbliżej dołączenia do Racing Point. Sam szef ekipy potwierdza, że jest gotowy zatrudnić Polaka. Chcielibyśmy, by Robert dołączył do naszego zespołu. Zdecydowanie jest w stanie nam pomóc - powiedział Otmar Szafnauer.