Sirotkin: Kwiat musi pokonać Gasly'ego w sezonie 2020

Były kierowca Williamsa uważa, że w innym wypadku jego rodak pożegna się z zespołem.
12.12.1914:46
Mateusz Szymkiewicz
653wyświetlenia
Embed from Getty Images

Siergiej Sirotkin uważa, że Daniił Kwiat musi wyjść górą z zespołowego pojedynku z Pierre Gasly'm w sezonie 2020, by utrzymać się w programie Red Bulla.

Rosjanin przystąpi już do szóstego sezonu w Formule 1 jako junior producenta napojów energetycznych. Po przerwie od startów Kwiat zaprezentował się w 2019 roku z dobrej strony, wychodząc górą z wewnętrznego pojedynku w Toro Rosso z Alexandrem Albonem, czy zgarniając trzecie miejsce w deszczowym Grand Prix Niemiec.

Mimo to po letniej przerwie, kiedy z Red Bulla do juniorskiej ekipy został zdegradowany Pierre Gasly, to Kwiat musiał uznać wyższość partnera. Zdaniem jego rodaka - Siergieja Sirotkina, sezon 2020 może okazać się decydujący dla przyszłości 25-latka w programie Red Bulla.

Z jednej strony wrócił do F1 i jest bardziej pewny siebie, a także prezentuje się jako dojrzały kierowca. Z drugiej strony nie miał zdecydowanej przewagi nad partnerami - powiedział Siergiej Sirotkin, kierowca Williamsa z sezonu 2018. W pierwszej połowie mistrzostw mierzył się z Alexandrem Albonem, a w drugiej połowie można powiedzieć, że został pokonany przez Pierre'a Gasly.

To prawda, w wyścigach stał się bardziej regularny, ale najważniejsze jest teraz odwrócenie trendu z Gasly'm. Wiemy jak dynamicznie Red Bull potrafi zmieniać swoje decyzje, więc jest ryzyko, że bardzo szybko znajdą mu zastępstwo. Uważam jednak, iż będzie w stanie walczyć na równych warunkach z Gasly'm i pokonać go.