Andrea Stella został dyrektorem wyścigowym McLarena

Zespół ogłosił zmiany w kadrze zarządzającej przed sezonem 2020.
03.01.2018:34
Nataniel Piórkowski
1366wyświetlenia
Embed from Getty Images

Andrea Stella został powołany na stanowisko dyrektora wyścigowego McLarena.

Włoch awansował z funkcji dyrektora do spraw osiągów. Jego promocja jest element przetasowań na najwyższych szczeblach kadry zarządzającej teamem z Woking.

Stella będzie odpowiadał bezpośrednio przed szefem zespołu - Andreasem Seidlem a jednocześnie blisko współpracował z dyrektorem technicznym - Jamesem Keyem i dyrektorem do spraw produkcji - Piersem Tynnem.

Mam pełne zaufanie do tych ludzi i do całego zespołu. Mają moje pełne poparcie - zapewnił Seidl. Zwiększanie wpływu niektórych osób na proces decyzyjny, zachęcanie ich do wyznaczania przyszłych kierunków, pozwalanie na podejmowanie ryzyka to bardzo ważne kwestie. Oczywiście trzeba także pomagać im w chwilach trudnych, bo akceptuję ryzyko tego, iż mogą przytrafić się błędy. Koniec końców jest to jedyna droga ku temu, aby radzić sobie lepiej i budować mocniejszy team.

Naszym celem jest powrót do grona najlepszych zespołów tego sportu. Wiemy jednak, że przed nami daleka droga. Nie będziemy ślepo zapatrzeni w dobry sezon 2019. Trzeba zachować pokorę i szanować rywali.

Jesteśmy świadomi naszych słabości i będziemy kontynuować ciężką pracę związaną z realizacją planu, który ma zapewnić nam poprawę. To długa podróż, ale cała ekipa czuje pozytywny impet.

Nasze filozofia to "jeden zespół". Dzięki zaangażowaniu naszych udziałowców mogę być optymistą. Wierzę, że możemy odnieść sukces. Jestem jednak realistą oceniając nasze szanse sezon po sezonie.