Turini: Vettel może pozostać w Ferrari na sezon 2021

Zdaniem włoskiego dziennikarza, wkrótce powinniśmy poznać przyszłość Hamiltona.
23.01.2010:02
Mateusz Szymkiewicz
1379wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem włoskiego dziennikarza Leo Turiniego, Sebastian Vettel może pozostać kierowcą Ferrari w sezonie 2021.

Przyszłość Niemca w stajni z Maranello jest przedmiotem dyskusji od co najmniej kilku miesięcy. Jego kontrakt z Ferrari wygasa po tegorocznych zmaganiach i wielu ma wątpliwości, czy pozostanie w zespole, a nawet czy będzie chciał kontynuować starty w Formule 1.

Pod koniec 2019 roku włoska ekipa ogłosiła przedłużenie kontraktu z Charlesem Leclerkiem do sezonu 2024. Wielu odczytuje to jako znak, że Ferrari zamierza stawiać na młodego Monakijczyka kosztem czterokrotnego czempiona Sebastiana Vettela.

Pokazali nielimitowaną wiarę w niego [Leclerca] i żeby sprawić, by poczuł się jeszcze lepiej w Maranello, jego brat [Arthur] dołączył do Akademii. Moim zdaniem nowa umowa Verstappena z Red Bullem oznacza, że wkrótce będzie ogłoszone pozostanie Hamiltona w Mercedesie. Ferrari znalazło się w sytuacji, w której wygasa kontrakt Vettela i mogą ze spokojem zadecydować kogo chcą obok Leclerca - uważa Leo Turini.

Vettel jest świetnym mistrzem, ale z Verstappenem w Red Bullu i Hamiltonem w Mercedesie, może zaryzykować z czwartym zespołem lub chcieć osiągać dobre wyniki w Maranello z Leclerkiem. To jednak będzie możliwe tylko wtedy, kiedy ten duet odnajdzie balans w swoich relacjach i zacznie ze sobą szczerze rozmawiać, co nie było często widziane w 2019 roku.