Kubica dołączył do stawki DTM na sezon 2020

Polak będzie rywalizował za kierownicą BMW M4 w ORLEN Team ART.
13.02.2009:46
Mateusz Szymkiewicz
5376wyświetlenia

Robert Kubica dołączy do stawki serii DTM w sezonie 2020 z klienckim zespołem ORLEN Team ART. Polak będzie rywalizował za kierownicą biało-czerwonego BMW M4, a głównym sponsorem ekipy będzie Orlen Deutschland.

35-latek po odejściu z Williamsa z końcem 2019 roku rozpoczął poszukiwania nowego programu startów. Jego koncentracja spoczęła na mistrzostwach DTM, biorąc udział w testach dla debiutantów w Jerez na początku grudnia. Kubica został zaproszony przez fabryczny zespół BMW, sprawdzając jego samochód przez dwa dni.

Początkowo wydawało się, że były kierowca Formuły 1 jest faworytem do jednego z sześciu miejsc na sezon 2020. Finalnie skład koncernu z Monachium utworzą Marco Wittmann, Timo Glock, Lucas Auer, Philipp Eng, Sheldon van der Linde oraz Jonathan Aberdein.

Pomimo zajętych wszystkich czternastu miejsc w tegorocznej stawce, Kubica zdołał dołączyć do DTM. Jak potwierdzono w czwartkowy poranek, Polak będzie reprezentował nowy kliencki zespół wspierany przez BMW oraz PKN Orlen. 35-latek połączy rywalizację w niemieckiej serii samochodów turystycznych z obowiązkami trzeciego kierowcy Alfy Romeo w Formule 1.

DTM ma bardzo wysoki poziom techniczny i sportowy, od dawna myślałem o startach w tej serii. Podczas grudniowych testów niemal od razu poczułem się w samochodzie komfortowo i pewnie, co jest kluczowe, jeśli chce się jechać szybciej i pokonywać kolejne limity. Jestem szczęśliwy, że w tym sezonie będę miał okazję ścigać się w biało-czerwonych barwach nowego zespołu i reprezentować ORLEN Team na kultowych torach w Europie. Za obsługę techniczną będzie odpowiedzialny utytułowany zespół ART Grand Prix. Liczę też na wsparcie polskich kibiców. Jestem pewien, że się nie zawiodę - mówi Robert Kubica, kierowca ORLEN Team ART.

W dniach 16-18 marca będzie miała miejsce sesja testowa na obiekcie Monza, która będzie oficjalnym początkiem współpracy między Orlen ART a Kubicą. Z kolei sezon DTM rozpocznie się 25 kwietnia na belgijskim Zolder. Kalendarz uwzględnia dziesięć rund po dwa wyścigi każda. Finał zaplanowany jest w dniach 3-4 października na obiekcie Hockenheim.