Renault ujawniło fragmenty bolidu R.S.20

Cyril Abiteboul potwierdził, że tegoroczny model fizycznie jeszcze nie istnieje.
12.02.2015:20
Mateusz Szymkiewicz
4103wyświetlenia


Zespół Renault podczas prezentacji programu na sezon 2020 w Paryżu ujawnił fragmenty bolidu R.S.20.

Stajnia z Enstone zrezygnowała z przedstawienia najnowszej konstrukcji. Jej szef - Cyril Abiteboul, potwierdził, że model na sezon 2020 fizycznie jeszcze nie istnieje i jego prezentacja będzie miała miejsce 19 lutego, pierwszego dnia zimowych testów w Barcelonie.

Podczas wydarzenia w stolicy Francji ekipa przedstawiła cztery rendery komputerowe, pokazujące fragmenty modelu Renault R.S.20. Możemy na nich zaobserwować, że bolid pokryty jest w całości czarnym malowaniem, które ma jednak zniknąć przed Grand Prix Australii. Ponadto nowy samochód prawdopodobnie będzie miał zupełnie inną konstrukcję nosa, podobną do McLarena MCL34.

W tym roku musimy znaleźć się w jak najlepszym położeniu przed gruntowną zmianą przepisów w 2021 roku - powiedział Cyril Abiteboul. Zmiany przeprowadzone w naszej organizacji w drugiej połowie 2019 roku zostały poczynione w tym celu. Podchodzimy do nowego sezonu z ambicjami oraz pokorą. Zachowanie pokory jest trudne dla każdego zespołu w każdym roku i my nie jesteśmy wyjątkiem.