Racing Point zaprezentowało malowanie na sezon 2020

Potwierdzono, że firma BWT będzie nowym tytularnym partnerem ekipy.
17.02.2015:11
Mateusz Szymkiewicz
2926wyświetlenia


Ekipa Racing Point oficjalnie zaprezentowała malowanie na sezon 2020, wykorzystując model RP19. Potwierdzono również, że jej nowym tytularnym sponsorem będzie firma BWT.

Stajnia z Silverstone wkracza w ostatni sezon z dotychczasową identyfikacją. Przed kilkoma tygodniami potwierdzono, że w 2021 roku zespół przyjmie nazwę Aston Martin, co jest możliwe dzięki nabyciu udziałów w koncernie przez Lawrence'a Strolla. Kanadyjczyk jest właścicielem Racing Point, które od samego początku miało pełnić funkcję tymczasowej nazwy.

Mimo dużych zmian, brytyjski zespół nie zamierza odpuszczać sezonu 2020. Jego szefowie wielokrotnie podkreślali, że niezależnie od podwójnego programu rozwojowego przed rewolucją w 2021 roku, ich ambicją jest skuteczna walka o czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów oraz prym w środku stawki.

W ubiegłym roku sytuację Racing Point skomplikowały problemy jeszcze z czasów Force India, które przełożyły się na rozwój modelu RP19. W tym roku proces projektowania następcy przebiegał gładko i zespół chce utrzymać tempo rozwoju z drugiej połowy 2019 roku, kiedy to zdobył większość swoich punktów.

Jak potwierdzono, z końcem 2019 roku doszło do zakończenia współpracy z tytularnym partnerem SportPesa. Na jego miejsce awansowała firma BWT, która wspiera stajnię z Silverstone od 2017 roku i od teraz będzie mogła cieszyć się jeszcze większą ekspozycją.

Kierowcami Racing Point w sezonie 2020 pozostaną Sergio Perez oraz Lance Stroll. Zarówno Meksykanin jak i Kanadyjczyk dysponują wieloletnimi kontraktami z zespołem.