Turrini: Ferrari jest gotowe negocjować z Vettelem nowy kontrakt

Włoch uważa, że alternatywami dla 32-latka mogą być Ricciardo, Sainz i Giovinazzi.
19.02.2011:17
Mateusz Szymkiewicz
847wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoski dziennikarz - Leo Turrini, donosi, że Ferrari jest zdecydowane podjąć rozmowy z Sebastianem Vettelem w sprawie nowego kontraktu.

Niemiec przystąpi w tym roku do szóstego sezonu ze stajnią z Maranello, a także ostatniego z dotychczasową umową. Dalsza przyszłość kierowcy jest przedmiotem spekulacji od kilku miesięcy i uważa się, że bierze on nawet pod uwagę możliwość odejścia z Formuły 1.

Mimo to według źródeł Leo Turriniego, zatrzymanie Vettela na sezon 2021 jest priorytetem dla Matti Binotto oraz Ferrari. To dopiero pierwszy ruch podczas tej delikatnej gry w szachy. Czas pokaże. Mimo to Ferrari poinformowało już Seba, że są gotowi przedyskutować warunki możliwego przedłużenia kontraktu.

Zdaniem Turriniego, w przypadku niepowodzeń rozmów z 32-latkiem jako alternatywy mają być traktowani Daniel Ricciardo z Renault, Carlos Sainz z McLarena oraz Antonio Giovinazzi z Alfy Romeo. Wiele będzie zależało od osiągów SF1000 na początku sezonu, a także od ewolucji relacji między Sebastianem i Charlesem. Hamilton pozostanie tam gdzie jest, a Ferrari ma kilka możliwości, choć żaden z innych kierowców nie powoduje w Scuderii szalonego entuzjazmu. Negocjacje z Vettelem są obecnie najlogiczniejszym rozwiązaniem.

Korespondent Corriere della Sera - Daniele Sparisci, uważa, że rozmowy między Ferrari a Vettelem będą koncentrowały się wokół gaży kierowcy. To od niego zależy, czy wynikami wywalczy przedłużenie kontraktu, czy zaakceptuje mniej preferencyjne warunki finansowe oraz czy zgodzi się na mniej priorytetową rolę w zespole koncentrującym się na Leclercu.