Ricciardo: Czapki z głów przed Mercedesem

Zdaniem Australijczyka DAS pokazał, dlaczego Srebrne Strzały dominują w F1.
22.02.2013:29
Nataniel Piórkowski
1956wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo pochwalił Mercedesa za wdrożenie systemu DAS, przyznając, że właśnie ze względu na ambitne podejście zespół ten dominuje w F1 od 2014 roku.

Od czwartku tematem numer jeden w padoku jest DAS - system pozwalający na manualną zmianę ustawień zbieżności kół z poziomu kierownicy, którą w zależności od charakterystyki fragmentu toru zawodnik przyciąga do siebie lub od siebie.

Czapki z głów przed Mercedesem. Pomimo tego, że dominują w Formule 1 od początku ery hybrydowej, nadal są tymi, którzy na wszystkich naciskają. Powinno przecież być odwrotnie. To inni powinni naciskać na Mercedesa, który zdaje się ciągle nie popadać w przesadne zadowolenie z własnej formy. Wydaje mi się, że to właśnie dlatego roztaczają nad nami tak wielką dominację.

Mercedes może być dla wszystkich przykładem. Sam jestem uczestnikiem tych mistrzostw i bardzo szanuję ich postawę. To dobrze, że wszyscy mogą teraz zobaczyć, jak daleko mogą pójść, aby zrealizować swoje ambitne cele.

Na podstawie dokumentacji otrzymanej od Mercedesa FIA uznała, że DAS nie stoi w sprzeczności z przepisami. Ricciardo przyznaje, że nie słyszał o tym, aby Renault bądź którykolwiek z konkurencyjnych zespołów pracowali nad podobnym rozwiązaniem.

Wkrótce wszystko stanie się jasne. Aż do teraz nie słyszałem nawet o systemie, o którym teraz rozmawiamy. Nie wydaje mi się nawet, aby tak naprawdę ktokolwiek myślał o takim rozwiązaniu. Nie chcę mówić o nikim konkretnym, ale chyba niezbyt wiele osób rozmawiało o DAS. Teraz mówią o nim wszyscy - to nie ulega żadnej wątpliwości.