Steiner nie jest zaniepokojony osiągami Haasa

"Zrealizowaliśmy nasz program i jesteśmy całkiem zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy".
22.02.2012:25
Nataniel Piórkowski
675wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Guenther Steiner nie jest zaniepokojony kiepską formą swego zespołu z pierwszej tury zimowych testów.

Testy a zwłaszcza ich początkowa faza służą przede wszystkim poznaniu nowych bolidów oraz ustaleniu najlepszych praktyk, dzięki którym będzie możliwe poszukiwanie optymalnych ustawień.

Haas nie prezentował jednak przy tym szczególnie konkurencyjnego tempa. Pojawił się nawet sugestie mówiące o tym, że ekipa nie uporała się z poważnymi problemami, które trapiły ją w trakcie całego sezonu 2019.

Mamy lepsze zrozumienie. Zdecydowanie, to nie ulega żadnej wątpliwości - podkreślał Steiner. Dobrze przepracowaliśmy zimę. Lepiej zrozumieliśmy nasze problemy. Teraz czas na testy. Później przyjdzie czas na to, aby porównywać naszą formę z innymi zespołami. Nie chciałbym mówić o tym już teraz, ponieważ wszyscy realizują odmienne programy.

Zapytany o to, czy nie jest zaniepokojony słabym tempem Haasa w porównaniu do innych zespołów, Steiner odrzekł: Nie, nie jestem. Nie wiemy nawet, czy naprawdę tak jest. Nie wiem, co robią inne stajnie.

Przeszliśmy przez nasz program testowy. Określiliśmy w nim, co chcemy zrobić. Nie przyglądamy się innym, bo testy nie dają ci pole position ani punktów. Zrealizowaliśmy nasz program testowy i jesteśmy całkiem zadowoleni z tego, co udało nam się osiągnąć.