Newey myśli już o projekcie nowego bolidu Red Bulla

Od wiosny Red Bull zacznie poświęcać coraz więcej uwagi bolidowi RB17.
25.02.2009:23
Nataniel Piórkowski
1061wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bulla - Christian Horner przyznaje, że Adrian Newey będzie powoli skupiał się na przygotowaniu bolidu na sezon 2021.

Horner zakomunikował, że już wiosną jego zespół zacznie stopniowo kierować coraz większą część swych zasobów na prace nad przyszłorocznym modelem RB17, który zostanie zaprojektowany w oparciu o zupełnie nowe przepisy techniczne.

Ten sezon jest sztuką balansowania. Staramy się naciskać na rozwój RB16 tak mocno, jak to możliwe, ale RB17 będzie zupełnie innym bolidem. Duża część uwagi Adriana skupia się już na R17, ale mamy określone zasoby. Wszystko sprowadza się do tego, jak przełożysz je na osiągi.

W tym sezonie trzeba żonglować kilkoma piłeczkami. Twoje zasoby są w pewien sposób ograniczone, więc trzeba efektywnie z nich korzystać. W tej chwili koncentrujemy się na obu kampaniach, ale po pierwszym kwartale roku trzeba będzie pójść bardziej w kierunku sezonu 2021.

Newey był obecny w Barcelonie przez większość pierwszej tury testów, gdzie w ciągu trzech dni Max Verstappen i Alex Albon przejechali łącznie 471 okrążeń.

To były bardzo udane testy dla całego zespołu. Moim zdaniem to jeden z najbardziej satysfakcjonujących pierwszych tygodni przedsezonowych testów, w jakich braliśmy udział od pewnego czasu - powiedział szef działu inżynierii Red Bulla. Guillaume Rocquelin.

Nie mieliśmy problemów, a bolid pracował bardzo płynnie. Jesteśmy w dobrej formie i dysponujemy teraz świetną platformą. W drugim tygodniu mamy nadzieję poprawić nasze osiągi.