Raikkonen: Musimy pozostać skoncentrowani na ostatnich testach

Kierowca Alfy Romeo przyznał też, że kompletnie nie zazdrości Mercedesowi systemu DAS.
24.02.2019:04
Mateusz Szymkiewicz
1137wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kimi Raikkonen przyznał, że Alfa Romeo musi pozostać skoncentrowana na ostatniej sesji testowej, wciąż nie mając pełnej wiedzy o C39.

Stajnia z Hinwil podczas pierwszej tury zimowych przygotowań w Barcelonie ustanowiła trzeci największy przebieg. Jak przyznał Raikkonen, mimo wysokiej niezawodności tegorocznego modelu Alfy, wciąż nie udało się poznać jego maksymalnych osiągów oraz miejsca zespołu w stawce na sezon 2020.

Mam za sobą tylko jeden dzień, więc wciąż jesteśmy na samym początku - powiedział Kimi Raikkonen. Za nami połowa testów i samochód był niezawodny, postaramy się wyciągnąć dzięki temu właściwe wnioski. Poza tym nie wydaje mi się, by reszta uwolniła już maksymalne osiągi z samochodów. Wkrótce zaczniemy odliczanie do pierwszego wyścigu, ale wciąż musimy skupić się na dobrej pracy podczas testów, by móc ustalić gdzie jest nasze miejsce.

Fin zapytany również, czy jest zazdrosny o system DAS w bolidzie Mercedesa, odpowiedział: Nie. Oczywiście, to coś zupełnie innego, ale oni dobrze wiedzą co robią.