Norris planuje zmiany malowania kasku przed każdym wyścigiem

FIA przed sezonem 2020 zniosła nakaz korzystania z jednego schematu.
22.03.2011:07
Mateusz Szymkiewicz
888wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris zapowiada, że w sezonie 2020 zamierza korzystać z nowego malowania kasku przed każdym wyścigiem Formuły 1.

FIA po sześciu latach zdecydowała się zlikwidować przepis o konieczności korzystania z jednego schematu na przestrzeni całych mistrzostw. Federacja dopuszczała tylko jeden wyjątek, choć pojawiały się oskarżenia o niekonsekwencję w przestrzeganiu tego zapisu.

Jak przyznał kierowca McLarena - Lando Norris, w nadchodzących zmaganiach zamierza regularnie zmieniać malowania kasku, co jest związane z jego pasją do projektowania. Planuję i mam nadzieję, że będę mógł korzystać z nowego malowania w każdym wyścigu. Wszystkie projekty mam na ścianie w moim domu. To jest jedna z rzeczy, które pamiętam po każdych zmaganiach. Teraz mogę nieco pomieszać, zdecydować się na przesadzone i niestandardowe projekty, a także różne kolory.

Nadal utrzymam ten sam koncept, ponieważ chodzi o mnie. Kiedy już wszystko będzie gotowe, kolory i schematy, chciałbym resztę dedykować państwu, w którym toczy się wyścig. Świetnie, że zdecydowano się na to [zniesienie zakazu]. Podoba mi się ten pomysł. Tutaj [w Australii] miałem kangura na szczycie kasku, a także zachód słońca na jego tyle. Tym razem nie zrobiłem zbyt wiele, ale na przyszłe wyścigi namieszam nieco więcej - powiedział Brytyjczyk.