Chandhok: Bottas powinien zostać w Mercedesie na sezon 2021

Hindus chwali formę 30-latka z testów i zwraca uwagę na odroczenie nowych przepisów.
07.05.2010:08
Mateusz Szymkiewicz
511wyświetlenia
Embed from Getty Images

Karun Chandhok uważa, że Valtteri Bottas pozostanie kierowcą Mercedesa w sezonie 2021.

Fin od momentu dołączenia do stajni z Brackley w 2017 roku otrzymuje roczne kontrakty. Dla niemieckiej stajni jest to forma zabezpieczenia na wypadek niestabilnej formy kierowcy lub pojawienia się na rynku interesującej opcji. Aktualnie za największe zagrożenie dla Bottasa uważany jest junior zespołu - George Russell, przebywający na wypożyczeniu w Williamsie.

Mimo to zdaniem Karuna Chandhoka, eksperta Sky Sports oraz byłego kierowcy F1, Mercedes nie ma powodów do rezygnowania z Bottasa przed kolejnymi mistrzostwami. On ma najlepszą pracę na świecie. Ściga się dla Mercedesa. Z drugiej strony to też najgorsze zajęcie, ponieważ jego partnerem jest najlepszy kierowca tej generacji. Lewis Hamilton znajduje się w piątce najlepszych kierowców w historii. Powiedziałbym, że najgorszą robotę mają Bottas oraz Albon. Mimo to kiedy widziałem go podczas testów w Barcelonie, był naprawdę dobry. Kiedy ma udany dzień, jest naprawdę w czołówce.

Musi dowiedzieć się co zrobić, by móc prezentować taką formę jeszcze częściej. Oczywiście, łatwo jest mówić co powinien robić, ale moim zdaniem ma niezbędne umiejętności. Nie wiem tylko co powinien zrobić pod względem mentalnym. Będę zaskoczony, jeżeli zdecydują się [Mercedes] zastąpić go. Sezon będzie krótszy i tak naprawdę utrzymają w przyszłym roku te same samochody, więc zachowanie obecnego składu będzie miało sens - powiedział były reprezentant HRT oraz Lotusa.