Stroll będzie kierowcą Astona Martina w sezonie 2021

Szef Racing Point - Otmar Szafnauer, potwierdził pozostanie Kanadyjczyka w zespole.
17.05.2010:41
Mateusz Szymkiewicz
3691wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer potwierdził w rozmowie z Radio-Canada, że Lance Stroll będzie kierowcą Astona Martina, który od 2021 roku zastąpi Racing Point.

Ojciec kierowcy - Lawrence Stroll, jest właścicielem stajni z Silverstone, a pod koniec stycznia nabył pakiet udziałów Astona Martina, zostając jego dyrektorem generalnym. Pierwszą decyzją 60-latka była reaktywacja zespołu Formuły 1 brytyjskiego producenta, co wydarzy się w sezonie 2021.

Aston dołączy do stawki na bazie Racing Point, którego kierowcami są Sergio Perez oraz Lance Stroll. Meksykanin dysponuje kontraktem z zespołem do końca 2022 roku, natomiast teraz potwierdzono, że Stroll utrzyma swoją posadę w następnym sezonie.

Nasi kierowcy bardzo dobrze się ze sobą dogadują. Obaj są związani kontraktami z zespołem na 2020 i 2021 rok - potwierdził Otmar Szafnauer, szef Racing Point. Jeżeli Lance znajdzie się dużo wyżej w stawce, częściej będzie walczył w czołowej dziesiątce. Tam już pokazał, że potrafi jechać świetne wyścigi. Na początku bardzo dobrze sobie radził. Kiedy startujesz z dalszej pozycji, łatwo jest utknąć za kimś i mieć problemy. Nie sądzę, by Lance doświadczył tych trudności w nadchodzącym sezonie lub następnym.

Stroll jest kierowcą Racing Point od 2019 roku, dołączając do zespołu po dwóch sezonach w Williamsie. W poprzednich zmaganiach Kanadyjczyk najwyżej uplasował się na mecie na czwartym miejscu w Niemczech, natomiast w klasyfikacji zajął piętnastą pozycję z dorobkiem 21 punktów.