Wolff: Mercedes nie prowadzi negocjacji z Vettelem

Uważa się, że zespół bierze jedynie pod uwagę George'a Russella.
21.05.2009:59
Mateusz Szymkiewicz
1146wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Mercedesa - Toto Wolff, potwierdził, że nie prowadzi żadnych negocjacji z Sebastianem Vettelem w sprawie startów od 2021 roku.

Według informacji, które pojawiły się w środę, zarząd Daimlera ma naciskać na zatrudnienie czterokrotnego mistrza świata. Przeciwnikami tego pomysłu mają być jednak Wolff, a także obecny lider niemieckiego zespołu - Lewis Hamilton.

Jak przyznał Austriak, aktualnie koncentracja Mercedesa ma spoczywać na George'u Russellu, który przebywa drugi rok na wypożyczeniu w Williamsie i miał otrzymać oferty od konkurencyjnych ekip. Jeśli chodzi o nas, to pytanie brzmi, co mamy zrobić z George'em Russellem. Jest on naszą opcją. Jesteśmy jednak lojalni wobec naszych obecnych kierowców i nie chcemy wkraczać w fazę negocjacji, ponieważ jeszcze nawet nie rozpoczęliśmy sezonu. Dopiero wtedy rozejrzymy się dookoła i rozważymy inne dostępne opcje - powiedział Toto Wolff.

Uważa się, że 48-latek jest gotowy rozważyć Sebastiana Vettela w Mercedesie tylko z szacunku do jego osiągnięć sportowych. Z niemieckiej perspektywy byłaby to wspaniała sprawa. Musimy jednak być uczciwi wobec naszego zespołu, a lojalność jest dla nas bardzo ważną wartością. Znam go [Vettela] jako osobę i jest bardzo bezpośredni. Reprezentuje wartości zbliżone do moich. Jako sportowiec jest czterokrotnym mistrzem świata, więc rozmowy o jego osiągach są zbędne - zakończył Wolff.