Wyścigi w Wielkiej Brytanii mają odbyć się na początku sierpnia

W proponowanej wersji kalendarza F1 doszło do drobnych modyfikacji.
27.05.2018:54
Nataniel Piórkowski
761wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 zarezerwuje dwa pierwsze weekendy sierpnia dla wyścigów na torze Silverstone o ile rząd Wielkiej Brytanii ustanowi wyjątek od 14-dniowej kwarantanny dla personelu zespołów i obsługi Grand Prix.

Początkowo podwójna eliminacja na Silverstone miała odbyć się w konfiguracji 19 i 26 lipca bądź 26 lipca i 2 sierpnia. Wątpliwości w sprawie przepisów dotyczących obowiązkowej kwarantanny dla osób przybywających na teren Zjednoczonego Królestwa, skłoniły jednak Liberty Media do wdrożenia alternatywnego planu.

Wyścigi na Silverstone mają odbyć się nieco później niż pierwotnie planowano - odpowiednio 2 i 9 sierpnia. Na wcześniejszy termin przeniesiono Grand Prix Węgier, które zostanie zorganizowane 19 lipca.

Premier Wielkiej Brytanii - Boris Johnson, polecił swoim ministrom przygotowanie przepisów zwalniających personel F1 z obowiązku 14-dniowej izolacji. W tym tygodniu ma dojść do konsultacji pomiędzy brytyjskim rządem a właścicielem praw komercyjnych serii Grand Prix.

Grand Prix Hiszpanii powinno odbyć się 16 sierpnia. Po dwóch tygodniach kierowcy królowej sportów motorowych mają zawitać na tor Spa-Francorchamps w Belgii, by tydzień później - 6 września - stoczyć rywalizację na Monzy, zamykając tym samym europejską część sezonu.