Ecclestone pomoże znaleźć Williamsowi nowego właściciela

Brytyjczyk uważa, że upadek stajni z Grove będzie wielką stratą dla Formuły 1.
05.06.2010:50
Mateusz Szymkiewicz
839wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone zadeklarował swoją pomoc w znalezieniu nowego inwestora dla ekipy Williams.

Stajnia z Grove pod koniec ubiegłego tygodnia ogłosiła rozpoczęcie formalnego procesu sprzedaży zespołu. Decyzja ta jest następstwem wielomilionowych strat finansowych oraz rozstania z tytularnym sponsorem ROKiT.

Upadek Williamsa byłby w stu procentach wielką stratą - stwierdził Bernie Ecclestone, były szef Formuły 1. Rozglądam się za ludźmi, którzy mogą lub chcieliby się w nich zaangażować. Posiadanie zespołu to jednak bardzo drogie hobby. Mam nadzieję, że to nie jest koniec zespołu Williamsa.

89-latek uważa, że obecne problemy ekipy mogą być efektem słabego zarządzania Claire Williams. Byłby to koniec pewnej ery, ale mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto właściwie będzie zarządzał tym zespołem, ponieważ byłaby to okropna strata. Stary Frank musiał ciężko pracować, by ekipa mogła się ścigać. Patrzenie na to, jak wkrótce mogą zniknąć, nie jest czymś dobrym. Problem polega na tym, że Frank był bardzo mocno zaangażowany w prowadzenie zespołu. Niestety, ale obecny zarząd nie ma tego samego statusu. On mógłby załatwić wszystkie sprawy.