Mercedes będzie ścigał się w czarnym malowaniu w sezonie 2020

Zespół chce wizualnie promować swoją walkę z przejawami rasizmu.
29.06.2012:30
Mateusz Szymkiewicz
4312wyświetlenia


Zespół Mercedes potwierdził, że przystąpi do sezonu 2020 z czarnym malowaniem bolidu W11.

Stajnia z Brackley dotychczas rywalizowała w Formule 1 w swoich historycznych srebrnych barwach. Jak potwierdzono w oficjalnym oświadczeniu, tuż przed Grand Prix Austrii zapadła decyzja o zrobieniu wyjątku i przygotowaniu czarnego malowania, które ma podkreślić zaangażowanie Mercedesa w walkę z rasizmem.

Niemiecki producent przez cały sezon 2020 chce promować swoją kampanię, której celem jest zwalczanie wszelkich form dyskryminacji. Ponadto Mercedes chce dążyć do większej różnorodności w swoim zespole oraz całych sportach motorowych. Na systemie Halo pojawi się również napis «End Racism».

W dotychczasowym kształcie pozostanie kolorystyka oraz schematy powiązane ze sponsorami Mercedesa. Turkusowe elementy wzdłuż samochodu oraz na tylnym skrzydle promują tytularnego partnera Petronas. Z kolei na wlocie powietrza oraz przednim skrzydle pozostały czerwone oznaczenia Ineos.

Rasizm i dyskryminacja nie mają miejsca w naszym społeczeństwie, sporcie ani w zespole. To podstawowe wartości w Mercedesie - powiedział Toto Wolff, szef zespołu. Mimo to posiadanie właściwych przekonań oraz sposobu myślenia nie wystarczy, jeżeli będziemy milczeć. Chcemy wykorzystać nasz głos i globalną platformę do wyrażania szacunku i równości, a Srebrne Strzały będą ścigały się przez cały sezon 2020 w czarnych barwach. Chcemy pokazać nasze zaangażowanie w większą różnorodność w zespole oraz sporcie.

Mercedes decydując się na nowe malowanie dołączył do Lewisa Hamiltona oraz władz Formuły 1, którzy podjęli walkę z przejawami rasizmu. Brytyjczyk zadeklarował utworzenie komisji, mającej zwiększyć różnorodność w sportach motorowych. Z kolei Liberty Media zainaugurowało kampanię „We Race as One”, której symbole mają być obecne na wszystkich samochodach Formuły 1.