Norris: Sainz zasłużył na kontrakt z Ferrari

Drogę do Scuderii miał otworzyć Hiszpanowi świetny sezon 2019.
03.07.2009:52
Nataniel Piórkowski
322wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ubiegłoroczna forma Carlosa Sainza pomogła mu w podpisaniu kontraktu z Ferrari - uważa Lando Norris.

Przed duetem Sainz-Norris ostatni sezon współpracy w McLarenie. Od 2021 roku Hiszpan przejdzie do Ferrari, gdzie zastąpi czterokrotnego mistrza świata - Sebastiana Vettela.

Ktoś musiał zająć miejsce Vettela. Niezależnie kto by to nie był i tak mielibyśmy do czynienia z niespodzianką, bo w gronie kandydatów nie znajdowali się kierowcy, którzy obecnie ścigają się w barwach trzech czołowych teamów - powiedział Norris.

Zdawałem sobie sprawę z tego, że Carlos znajdzie się na ich radarze. Ja jestem związany z McLarenem, cieszę się z tego, gdzie teraz jestem. Ale Carlos był kierowcą, o którym wiedziałem, że ma taką szansę. Gdy jednak ktoś przygotowuje się do wydania jakiegoś potwierdzenia, zawsze jest kilka dni lub tydzień, gdy wszystko nabiera tempa. Wtedy nie wiesz już, co dzieje się za kulisami.

Cieszę się, bo wiem, że Carlos zasłużył na ten kontrakt. Świetnie spisywał się w ubiegłym roku. Przed nami wciąż wiele wyścigów. Nadal jesteśmy kolegami z zespołu, nadal współpracujemy, nadal staramy się zapewnić McLarenowi jak największe postępy i sprawić, aby powrócił od no ścisłej czołówki. Nie mogę się już doczekać tego sezonu. Już teraz jednak życzę Carlosowi wszystkiego dobrego w przyszłości.