Plooij: Racing Point rozważa zakończenie współpracy ze Strollem

Ostateczna decyzja w sprawie Kanadyjczyka ma należeć do ojca Lawrence'a.
18.07.2009:34
Mateusz Szymkiewicz
2410wyświetlenia
Embed from Getty Images

Komentator holenderskiego Ziggo Sport - Jack Plooij, informuje, że zespół Racing Point rozważa rozstanie z Lance'em Strollem po sezonie 2020.

Stajnia z Silverstone, która od przyszłego roku będzie startowała w Formule 1 jako Aston Martin, ma prowadzić negocjacje z Sebastianem Vettelem. Uważa się, że miejsce dla Niemca zwolni Sergio Perez, który posiada kontrakt do 2022 roku i gwarantuje wielomilionowe wsparcie sponsorów z Meksyku.

Zdaniem Jacka Plooij, w padoku toru Hungaroring spekuluje się, że ostatecznie to jednak Lance Stroll ustąpi swoje miejsce Sebastianowi Vettelowi. Coraz głośniejsze są plotki, że Racing Point omawia rozwiązanie kontraktu z Lance'em Strollem i zamierza znaleźć mu nowy zespół. Pozostaje pytanie, czy Lawrence Stroll będzie prawdziwym biznesmenem i wykopie własnego syna z zespołu. Wierzę, że to naprawdę może się wydarzyć - powiedział komentator Ziggo Sport.

Sebastian Vettel pytany przez Sky Italia, jak bardzo pewny jest startów w Formule 1 w sezonie 2021, odpowiedział: Albo zostanę w F1, albo z niej odejdę. W tej chwili nie mam nic podpisanego, ani nie jestem blisko zawarcia jakiegokolwiek kontraktu. Nie nastąpi to w ciągu kilku najbliższych dni - powiedział Niemiec.