AMuS: Ferrari także zrezygnuje z apelacji ws. Racing Point

Z kolei stajnia z Silverstone ma kontynuować działania związane z cofnięciem kary.
27.08.2009:25
Mateusz Szymkiewicz
1176wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Ferrari także zamierza wycofać się z apelacji w sprawie tegorocznego bolidu Racing Point.

Stajnia z Silverstone została ukarana przez FIA za wykorzystywanie identycznych kanałów chłodzących hamulce co Mercedes. Zespół stracił 15 punktów, a także nałożono na niego grzywnę w wysokości 400 tysięcy euro.

Decyzja Federacji spotkała się z niezadowoleniem konkurentów, którzy złożyli odwołanie od ich zdaniem zbyt niskiej kary. Na czele grupy z Williamsem, McLarenem oraz Ferrari stało Renault, które oprotestowało Racing Point RP20. Mimo to po kilku dniach dwa pierwsze zespoły wycofały swoje roszczenia, natomiast we wtorek Renault także zdecydowało się zrezygnować z apelacji.

W tej chwili tylko Ferrari kontynuuje działania w sprawie bolidu Racing Point, jednakże według Auto Motor und Sport, także stajnia z Maranello wkrótce poinformuje o wycofaniu apelacji. Wydawało się, że Ferrari nie zamierza odpuszczać tej sprawy, ale nadal nie jest jasne, czy chcą działać samodzielnie. Nie można wykluczyć, że dojdzie do zamknięcia sprawy w interesie sportu - podaje korespondent Tobias Gruner.

Uważa się, że swoje odwołanie od decyzji FIA utrzyma zespół Racing Point, licząc przede wszystkim na odzyskanie straconych punktów z Grand Prix Styrii.