Marko: Red Bull nie prowadzi rozmów z Perezem

Uważa się, że stajnia z Milton Keynes jest w stałym kontakcie z Julianem Jakobi.
11.09.2009:32
Mateusz Szymkiewicz
810wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko zaprzeczył, jakoby Red Bull prowadził rozmowy z Sergio Perezem w sprawie angażu od 2021 roku.

Meksykanin pozostał bez posady na kolejne mistrzostwa, po tym, jak zespół Racing Point zdecydował się unieważnić jego umowę. Jedyną konkretną opcją 30-latka na pozostanie w Formule 1 może być zespół Haas, jednakże w poprzednich miesiącach sugerowano, iż Red Bull może wyrazić zainteresowanie kierowcą.

Sporym rozczarowaniem są osiągi Alexandra Albona, natomiast szefowie Red Bulla pytani o przywrócenie Pierre'a Gasly wykluczają taki scenariusz. To wywołało spekulacje, iż zespół szukając partnera dla Maksa Verstappena na sezon 2021, mógł wykroczyć poza juniorski program.

Uważa się, że Red Bull jest w kontakcie z menedżerem Sergio Pereza - Julianem Jakobi. Mimo to doradca ekipy, Helmut Marko, wyjaśnił przyczynę tych częstych rozmów. Christian Horner jest w stałym kontakcie z Julianem Jakobi, ponieważ współpracuje on również z naszym kierowcą rozwojowym Sebastienem Buemim. Nie rozglądamy się w tej chwili za nowym zawodnikiem. Tak długo jak Albon dalej robi postępy, nie potrzebujemy nowego kierowcy - powiedział 77-latek.