Hamilton: Aston Martin jest świetnym kierunkiem dla Vettela

Kierowca Mercedesa uważa, że Niemiec może wznieść zespół na jeszcze wyższy poziom.
11.09.2008:06
Mateusz Szymkiewicz
771wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton uważa, że zespół Astona Martina jest idealnym kierunkiem dla Sebastiana Vettela.

Ekipa Racing Point, która w przyszłym roku będzie startowała pod szyldem brytyjskiego producenta, potwierdziła dziś 33-latka jako swojego kierowcę od sezonu 2021. Vettel dołączy do Astona po sześciu latach spędzonych w Ferrari, zastępując Sergio Pereza.

Szczerze mówiąc uważam, że jest to dla niego idealny kierunek. Z tego powodu byłem zdania, że może to dojść do skutku - powiedział Lewis Hamilton na torze Mugello. Byłem zadowolony dowiadując się o tym, ponieważ ten zespół ma nowego właściciela i razem z nim wykonali ogromne kroki naprzód, szczególnie pod względem osiągów. Ich rozwój może być kontynuowany. Mogę być stronniczy, ale uważam, że doświadczenie może tu odegrać wielką rolę. Ma za sobą trudne chwile w Ferrari, ale jest czterokrotnym mistrzem świata i może pomóc im pójść z rozwojem w dobrym kierunku. Nie wolno tego jednak uważać za pewną rzecz. Ze strony zespołu to świetny ruch.

Brytyjczyk dodał, że ubolewa, iż angaż Vettela w Astonie Martinie jest równoznaczny ze zwolnieniem Sergio Pereza. Oczywiście, jest mi przykro z powodu Sergio. To wspaniały kierowca i jestem przekonany, że będzie miał do wyboru inne opcje.