Wolff dementuje plotki o sprzedaży Mercedesa firmie Ineos

Austriak podkreśla, że Daimler jest zdeterminowany, by utrzymać swój zespół w F1.
14.09.2011:40
Mateusz Szymkiewicz
898wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff postanowił zdementować spekulacje, jakoby Mercedes zamierzał sprzedać swój zespół Formuły 1 firmie Ineos.

Podczas weekendu na Mugello spekulowano, że stajnia z Brackley może zmienić właściciela za 900 milionów dolarów. Jako potencjalnego nabywcę wymieniano Jima Radcliffe'a, który prowadzi firmę Ineos działającą w branży chemicznej i za jej pośrednictwem pełni rolę strategicznego sponsora zespołu.

Rzecznik Mercedesa odmówił komentowania tych informacji, natomiast Toto Wolff zapytany o tę kwestię po Grand Prix Toskanii, postanowił zdecydowanie temu zaprzeczyć. Ludzie łączą ze sobą kawałki i tworzą wokół tego historię. Mamy wspaniałą relację z Ineos. Współpracujemy ze sobą przy zaawansowanych projektach wokół Pucharu Ameryki oraz zespołu kolarskiego. To partnerstwo jest bardzo komplementarne.

Jako zespoły sportowe dzielimy ze sobą te same ambicje. To dlatego Ineos został naszym partnerem. Reszta to są czyste spekulacje. Daimler nie ma intencji, by pozbyć się zespołu. Z kolei Ineos nie ma interesu w tym, bym przejmować większościowy pakiet i zmieniać nazwę ekipy. Ja natomiast nie mam powodów, by rezygnować ze swojej części udziałów. Wiele z tych rzeczy zostało wymyślonych. Przyszłość ekipy jest absolutnie jasna. Startujemy jako Mercedes Petronas AMG i nic się tutaj nie zmieni - powiedział Austriak.