Steiner: Organizacja GP Eifelu w październiku nie była błędem

"W tym roku każdy wyścig, na który możemy przybyć jest wygraną Formuły 1".
09.10.2017:46
Nataniel Piórkowski
432wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Guenther Steiner nie uważa, aby zaplanowanie Grand Prix Eifelu na początek października można było traktować jako błąd władz Formuły 1.

Obie piątkowe sesje treningowe nie doszły do skutku ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Gęsta mgła uniemożliwiała ewentualny przelot helikoptera medycznego do szpitala w Koblencji.

Steiner uważa, że Formuła 1 postąpiła słusznie, decydując się na zorganizowanie eliminacji w górach Eifelu na początku października i podkreśla, że w związku z pandemią COVID-19 każde Grand Prix powinno być traktowane jako sukces.

Nie powiedziałbym, że to błąd. W tym roku nic nie jest błędem. Zorganizowanie każdego Grand Prix to w mojej opinii wielki sukces. W takiej sytuacji naprawdę nie ma co psioczyć. Musieliśmy jakoś złożyć kalendarz i myślę, że była to najlepsza opcja. Zresztą nie pierwszy raz musimy zmagać się z taką pogodą.

Może jutro będzie już lepiej? Problemem nie był sam tor, ale mgła, która uniemożliwiała przelot helikoptera. W tym roku każdy wyścig, na który możemy przybyć jest wygraną Formuły 1.