Bottas: Ostatnie okrążenie było idealne

Kierowca Mercedesa chce przekuć PP w zwycięstwo w GP Eifelu.
10.10.2017:01
Nataniel Piórkowski
323wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas jest zadowolony z finałowego okrążenia w Q3, które zapewniło mu pole position do wyścigu o Grand Prix Eifelu.

Kierowca Mercedesa pokonał w kwalifikacjach zespołowego kolegę - Lewisa Hamiltona a także Maxa Verstappena z Red Bulla. Po pierwszych przejazdach w finałowym bloku Fin plasował się na drugim miejscu, ale ostatnia próba dała mu upragnione PP.

To tak wspaniałe uczucie, gdy zapewniasz sobie pole position na ostatnim okrążeniu, gdy wykorzystujesz swoją ostatnią szansę. Moje kółko było idealne. Tego właśnie potrzebowałem. Super, że udało się złożyć wszystko w jedną całość.

Oba piątkowe treningi zostały odwołane ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, przez co kierowcy mieli tylko godzinę na przygotowanie się do czasówki.

Nie było łatwo, to żadna tajemnica. Mieliśmy tylko jeden krótki trening a ze względu na niskie temperatury ciężko jest zmusić opony do pracy w optymalnym oknie. To było dzisiaj bardzo ważne.

Na okrążeniu wyjazdowym można próbować różnych technik, czy to na dohamowaniach lub w innych obszarach. Na szczęście udało mi się zapewnić dobrą pracę ogumienia. Ostatnie okrążenie było super. Bardzo mi się podobało.

Bottas traci po Grand Prix Rosji 44 punkty do Lewisa Hamiltona. Fin nie ukrywa, że w niedzielę chce przekuć pole position w drugie zwycięstwo z rzędu.

Wierzę, że jestem w stanie to zrobić. To mój jedyny cel na jutro. Liczę na dobry start.