Marko: Miejsca w Haasie są już mniej więcej zajęte

Pierwszą posadę ma otrzymać Mazepin, natomiast o drugą mają walczyć Ilott i Szwarcman.
16.10.2009:11
Mateusz Szymkiewicz
2258wyświetlenia
Embed from Getty Images

Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, ujawnił, że Haas mniej więcej zadecydował już o obsadzie kokpitów na sezon 2021.

Stajnia z Kannapolis posiada dwie wolne posady na przyszłoroczne mistrzostwa i coraz więcej wskazuje na to, że propozycji nowych umów nie otrzymają Romain Grosjean oraz Kevin Magnussen.

Helmut Marko z Red Bulla komentując sytuację z kierowcami w swoich zespołach, postanowił odnieść się również do Haasa, twierdząc, że pierwsze decyzje już tam zapadły. Nie mamy pośpiechu. Kierowcy łączeni z naszymi kokpitami [w Red Bullu] nadal są dostępni, niezależnie od tego, czy mówimy o raportach angielskich lub niemieckich mediów. Z tego co mi wiadomo, spora część pozostałych miejsc jest już zajęta. Bolid Haasa nie wszystkich interesuje, ale ich dwa miejsca są już mniej więcej zajęte - powiedział 77-latek.

Uważa się, że miejsce w stajni z Kannapolis zdołał zagwarantować sobie Nikita Mazepin, dysponujący wielomilionowym wsparciem finansowym ojca. Z kolei druga posada ma być przeznaczona dla juniora Ferrari i w tej chwili walczą o nią Callum Ilott z Robertem Szwarcmanem. Zdaniem Auto Motor und Sport, większe szanse zdaje się mieć Rosjanin.