Gasly: Jestem zaskoczony, że Red Bull nie rozważał mojego powrotu

Francuz zwrócił uwagę, że w juniorskim zespole osiągnął więcej niż Sebastian Vettel.
30.10.2015:59
Mateusz Szymkiewicz
2110wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly przyznał, że jest zaskoczony, iż Red Bull nie rozważał jego powrotu do seniorskiego zespołu.

Francuz reprezentuje w tym roku AlphaTauri, z którym wygrał Grand Prix Włoch, a w klasyfikacji zajmuje dziewiąte miejsce ze stratą zaledwie punktu do Alexandra Albona z Red Bull Racing. Mimo to austriacka ekipa nie zdecydowała się na przywrócenie Gasly'ego, potwierdzając jego dalsze starty w juniorskim zespole w 2021 roku.

Nie jestem rozczarowany, jestem po prostu zaskoczony - powiedział Pierre Gasly. W ciągu czternastu lat tylko Seb [Vettel] wygrał wyścig dla Toro Rosso, a mi udało się to powtórzyć. Później Seb otrzymał promocję do Red Bulla i wygrał z nimi cztery tytuły. Muszę przyznać, że jest to dla mnie zaskoczenie, iż nie zostałem na poważnie wzięty pod uwagę. Zdobyłem dwa miejsca na podium, a tegoroczny sezon jest całkiem niezły.

Jedyne co mogę zrobić ze swojej strony, to zademonstrować mocne osiągi, by otrzymać szansę w przyszłości. Nie chcę już o tym dłużej myśleć. Muszę spisywać się jak najlepiej w barwach AlphaTauri. Jestem tutaj szczęśliwy i koncentruję się na tym weekendzie, chcąc zdobyć jak najlepszy wynik dla zespołu.

Mają swoją strategię [Red Bull] i zależy to od nich. Jeżeli chcecie otrzymać lepszą odpowiedź, to powinniście zadać im to pytanie. Jeśli chodzi o mnie, to od dłuższego czasu wiedziałem, że będę kontynuował starty w obecnym zespole i nie jestem tym rozczarowany. Prezentuję świetny poziom, pokazuję swój potencjał, a także szybkość i umiejętności. Mam 24 lata i moim celem jest walka w Formule 1 o mistrzostwa.