Szafnauer: Czujemy podekscytowanie otwarciem nowego rozdziału

"Jestem pewien, że od samego początku będziemy mogli z dumą promować Astona Martina".
03.01.2111:41
Nataniel Piórkowski
1382wyświetlenia


Otmar Szafnauer jest przekonany, że team Astona Martina będzie w stanie walczyć o konkurencyjne rezultaty od samego początku sezonu 2021.

1 stycznia Racing Point oficjalnie zmieniło nazwę na Aston Martin Formula One Team. Skład kierowców ekipy stworzą w tym roku czterokrotny mistrz świata - Sebastian Vettel oraz Lance Stroll.

Oczekuje się, że bolidy zespołu będą nosiły tradycyjne zielone barwy. Dodatkowo w mediach pojawiały się informacje o tym, że nowym sponsorem tytularnym stajni może zostać amerykańska korporacja z branży IT - Cognizant.

Szef zespołu - Otmar Szafnauer podkreśla: Za nami niemal rok przygotowań do tego momentu i nie możemy się już doczekać reakcji, gdy w końcu w pełni zaprezentujemy naszą nową tożsamość - Aston Martin Formula One Team.

Reprezentowanie tak legendarnej marki jest olbrzymim przywilejem dla każdego członka naszej ekipy. Zaskarbiliśmy sobie zasłużoną reputację stajni, która walczy o wyniki wyższe niż wszystko by mogło na to wskazywać. Jestem więc pewien, że od samego początku będziemy mogli z dumą promować Astona Martina.

To początek nowej podróży i widzę, że w całym zespole drzemie energia i determinacja do tego, aby nasze osiągi były lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Łącząc to z jednymi z najbardziej kreatywnych umysłów w tym biznesie, z ludźmi o wyścigowej mentalności oraz towarzyszącą nam od lat wiarą w to, że można osiągnąć wszystko, mamy wszelkie powody, aby być podekscytowanymi tym, co niesie przyszłość.

Prezes zespołu - Lawrence Stroll podkreśla, że powrót marki do Formuły 1 umożliwi promowanie Aston Martina na globalnej scenie.

Formuła 1 jest bardzo skuteczną platformą marketingową. Odgrywa ona kluczową rolę w ogólnej strategii promocji Astona Martina. To międzynarodowy sport z olbrzymią widownią. Wierzymy, że będziemy w stanie ożywić markę i jeszcze bardziej zwiększyć jej atrakcyjność na całym świecie.

Ten brand ma już na koncie olbrzymie sukcesy w międzynarodowych sportach motorowych, jak choćby 24-godzinny wyścig Le Mans. Teraz mamy okazję, aby zapisać nową kartę w naszej historii. To niezwykle ekscytująca perspektywa dla każdego miłośnika Astona Martina, dla fanów Formuły 1 i dla całego sportu.