Cognizant będzie tytularnym sponsorem Astona od sezonu 2021

Według RaceFans.net, BWT może pozostać w zespole jako jeden z mniejszych partnerów.
07.01.2115:51
Mateusz Szymkiewicz
2702wyświetlenia


Aston Martin potwierdził, że Cognizant będzie tytularnym sponsorem zespołu od sezonu 2021.

Stajnia z Silverstone w poprzednich latach rywalizowała pod nazwą Racing Point i jej tytularnym partnerem było BWT. Austriackie przedsiębiorstwo narzucało różowe barwy, kombinezony oraz kaski, które w tym roku nie będą charakterystyczne dla Astona. Mimo to według RaceFans.net, wciąż trwają rozmowy na temat dalszej współpracy, lecz w dużo mniejszym zakresie.

Brytyjski producent, który wraca do serii jako konstruktor po ponad sześćdziesięciu latach przerwy, w nadchodzących mistrzostwach będzie rywalizował jako Aston Martin Cognizant F1 Team. Nowy tytularny sponsor pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i działa branży IT, zatrudniając na całym świecie około 300 tysięcy osób.

Powrót Astona Martina do Formuły 1 po ponad sześćdziesięciu latach jest kluczowym momentem w historii sportu. Wszyscy wiedzą z czego słynie nasza marka, ale Formuła 1 pozwoli przenieść jej esencję w nowe miejsca, bazując na silnych fundamentach poprzednich wcieleń ekipy - powiedział Lawrence Stroll, właściciel Astona Martina.

Z oficjalnego oświadczenia dowiadujemy się, że umowa zawarta między zespołem a Cognizant jest wieloletnia.