Lawrence Stroll: GP Australii zostanie odroczone

Właściciel Astona Martina uważa, że przed F1 duże wyzwanie związane z rozpoczęciem sezonu.
08.01.2110:43
Mateusz Szymkiewicz
799wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lawrence Stroll potwierdził, że sezon 2021 otworzy wyścig o Grand Prix Bahrajnu.

Pierwotnie tegoroczne mistrzostwa miały rozpocząć zmagania w Australii zaplanowane na 18 marca. Mimo to według informacji z ostatnich dni, eliminacja w Melbourne zostanie przeniesiona na listopad, w związku z restrykcjami dotyczącymi pandemii koronawirusa.

Do tej pory władze Formuły 1 nie odniosły się w tym temacie oficjalnie, lecz właściciel Astona Martina - Lawrence Stroll, potwierdził, że Grand Prix Australii zostanie odroczone. Nie było jeszcze oficjalnego komunikatu, ale wkrótce pojawi się. Wyścig nie będzie odwołany, tylko odroczony. Udamy się tam jesienią. Pierwsza runda zostanie rozegrana w Bahrajnie - powiedział Kanadyjczyk dla Speed Week.

Kolejną odroczoną rundą może być Grand Prix Chin, z którego miejscem w kalendarzu łączony jest portugalski tor Algarve. Stroll pytany o perspektywy związane z rozpoczęciem sezonu 2021, dodał: Niestety, ale nadchodzące miesiące będą trudne. Dostrzegam światełko w tunelu w związku ze szczepionkami, ale pierwsza część mistrzostw zdecydowanie będzie wyzwaniem. Uważam jednak, że najgorsze jest za nami i nauczyliśmy się już jak organizować wyścigi z zachowaniem środków ostrożności.