Organizatorzy GP Monako dementują spekulacje o odwołaniu wyścigu

Spekulowano, że runda w Księstwie nie dojdzie do skutku razem z Kanadą i Baku.
19.01.2111:31
Mateusz Szymkiewicz
455wyświetlenia
Embed from Getty Images

Organizator Grand Prix Monako potwierdził, że tegoroczne edycje wyścigów Formuły 1, Formuły E oraz Historic GP dojdą do skutku.

W ostatnich dniach spekulowano, że w związku z pandemią koronawirusa już drugi rok z rzędu zmagania na ulicach Księstwa, Montrealu oraz Baku mogą zostać odwołane. Mimo to Automobile Club de Monaco potwierdza, że będzie dążył do przygotowania toru już na 23 kwietnia, kiedy to zaplanowany jest historyczny wyścig. Tym samym pierwsze przygotowania obiektu będą musiały ruszyć pod koniec lutego.

Pomimo ostatnich spekulacji różnych stron internetowych oraz portali w social media, ACM może potwierdzić, że Grand Prix Monako zostanie zorganizowane w dniach 20-23 maja. ACM deklaruje również, że historyczne Grand Prix Monako (23-25 kwietnia) oraz Monako ePrix (8 maja) dojdą do skutku - brzmi oficjalne oświadczenie.

Rzecznik prasowy Formuły 1 pytany o aktualny status wyścigu w Monte Carlo, dodał: Przedstawiliśmy już szczegóły przebudowanego kalendarza na 2021 rok. Nie ma żadnych innych zmian. Sugestia, że ​​wyścigi uliczne nie odbędą się jest całkowicie błędna.