Kubica kierowcą WRT LMP2 w European Le Mans Series

Obecny sezon będzie składał się z sześciu czterogodzinnych wyścigów.
12.02.2114:35
Nataniel Piórkowski
3765wyświetlenia


Robert Kubica potwierdził, że w sezonie 2021 będzie rywalizował w European Le Mans Series jako kierowca teamu WRT w klasie LMP2.

Pod koniec stycznia rezerwowy kierowca Alfy Romeo wziął udział w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona. Występ ten okazał się jednak bardzo pechowy, gdyż w trakcie głównych zmagań Polak w ogóle nie pojawił się na torze ze względu na awarię techniczną prototypu High Class Racing.

Obecny European Le Mans składa się z sześciu czterogodzinnych wyścigów. Plany zakładają organizację sesji testowej na torze Catalunya w dniu 13 kwietnia. W niedzielę 18 kwietnia ma odbyć się pierwsza eliminacja mistrzostw. Później seria zawita na tory Red Bull Ring, Monzę, Paul Ricard, Spa-Franchorchams i Algarve.

Gdyby w kalendarzu Formuły 1 i ELMS nie doszło już do żadnych zmian, Polak byłby zmuszony opuścić trzy weekendy Grand Prix: na Imoli, Spa oraz Circuit of the Americas.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że dołączam do ekipy WRT - powiedział Kubica. To nowy rozdział mojej kariery i nowe wyzwanie dla zespołu. Razem odkryjemy wiele nowych rzeczy, rywalizując w serii znanej z mocnej i konkurencyjnej stawki, złożonej z wielu utalentowanych kierowców.

Nie mogę już doczekać się współpracy z zespołem w fabryce i na trze. Cały ten projekt daje mi niesamowicie dużą motywację. Pragnę w tym miejscu podziękować Vincentowi [Vosse'owi - szefowi WRT], który mocno naciskał na realizację tego planu.