Alonso doznał złamania szczęki w wypadku na rowerze

Hiszpan przeszedł operację i za kilka dni ma zacząć stopniowo wracać do treningów.
12.02.2114:51
Nataniel Piórkowski
2500wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso doznał złamania szczęki w wyniku wypadku rowerowego, do którego doszło w czwartek po południu w Szwajcarii.

Zgodnie z zapowiedzią team Alpine wydał w piątek kolejne oświadczenie prasowe, potwierdzając diagnozę lekarzy. Francuski zespół spodziewa się jednak, że dwukrotny mistrz Formuły 1 powróci do pełni sił przed startem sezonu.

Po wczorajszym wypadku rowerowym, Fernando Alonso został zatrzymany na obserwację w szpitalu w Szwajcarii. Lekarze zdiagnozowali złamanie górnej szczęki i przeprowadzili operację korekcyjną, która zakończyła się sukcesem.

Alonso pozostanie jeszcze pod opieką lekarzy. Zespół medyczny jest zadowolony z postępów Fernando. Pozostanie on pod obserwacją w szpitalu przez kolejnych 48 godzin.

Spodziewamy się, że po kilku dniach całkowitego odpoczynku, Fernando będzie mógł stopniowo wznawiać treningi. Oczekujemy, że będzie w pełni sprawny, aby podjąć przygotowania do sezonu.

Alpine F1 Team i Fernando dziękują za wszystkie życzenia i w przypadku zajścia konieczności wydadzą kolejne komunikaty.

Raport policyjny wskazuje, że Alonso wziął udział w kolizji drogowej z udziałem 42-letniego kierowcy samochodu. Ten wykonywał skręt w lewo, wjeżdżając na parking supermarketu. Hiszpan, który wyprzedzał kolejkę aut po przeciwnej stronie drogi, uderzył w prawą stronę auta Szwajcara.

Po otrzymaniu wstępnej pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, kierowca z Oviedo został przetransportowany karetką do szpitala.