Lekarze pewni udziału Alonso w testach w Bahrajnie

Aktualnie Hiszpan pozostaje na obserwacji w szpitalu.
12.02.2117:27
Maciej Wróbel
749wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem lekarzy istnieje duża szansa na to, że Fernando Alonso zdoła powrócić do pełni sił już na przedsezonowe testy w Bahrajnie.

Dwukrotny mistrz świata uległ w czwartek wypadkowi podczas jazdy na rowerze w Szwajcarii. W wyniku tego zdarzenia Hiszpan doznał złamania szczęki, co potwierdził zespół Alpine. W piątek rano Alonso przeszedł w Bernie udaną operację korekcyjną.

Hiszpańska Marca donosi, że lekarze są optymistami i uważają, że uraz Alonso nie jest zbyt poważny i że będzie mógł on wziąć udział w marcowych testach na torze Sakhir.

Jeśli doszło do złamania szczęki, lekarze będą chcieli przeprowadzić testy mające na celu ustalić, czy nie doszło do przemieszczenia i czy ewentualnie wstawić płytkę - powiedział Dr Jose Gonzalez, cytowany przez gazetę AS.

Jeśli jest to czyste złamanie, to dalsze badania nie powinny być konieczne. Tak czy inaczej, cokolwiek to jest, to nie jest to poważna kontuzja. Można powiedzieć, niemal z całkowitą pewnością, że bez problemu weźmie udział w przedsezonowych testach w Bahrajnie - dodał Gonzalez.