Wolff: Ocon i Russell są opcjami dla Mercedesa na sezon 2022

Austriak tłumaczy także, dlaczego Hamilton podpisał z zespołem tylko roczną umowę.
22.02.2109:25
Nataniel Piórkowski
1542wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff przyznał, że Esteban Ocon i George Russell znajdują się w gronie kandydatów Mercedesa do wyścigowego fotela na sezon 2022.

Jednocześnie szef działu sportów motorowych niemieckiego koncernu, umniejszył znaczenia faktu, iż siedmiokrotny mistrz świata - Lewis Hamilton, zdecydował się na przedłużenie swej umowy z zespołem tylko o jeden sezon.

Powodem był najzwyczajniej w świecie brak czasu - tłumaczył Austriak w wywiadzie udzielonym magazynowi Speed Week. Rozpoczęliśmy negocjacje tuż przed Bożym Narodzeniem.

Wieloletnia umowa jest zdecydowanie bardziej złożona, niż kontrakt na jeden sezon. Powiedzieliśmy sobie, że podpiszemy porozumienie na rok a resztą zajmiemy się później. Temat tego, co wydarzy się po sezonie 2021 jest otwarty po obu stronach.

Wolff wymienił dwóch kierowców powiązanych z Mercedesem, którzy obecnie rywalizują w Formule 1 w barwach konkurencyjnych ekip, jako potencjalnych kandydatów do wyścigowego fotela.

Esteban Ocon rozpoczyna drugi sezon dwuletniej współpracy z Renault i Alpine a George Russell nadal startuje w barwach Williamsa. Mamy więc kilka opcji na 2022 rok. Ale do tego czasu nasze pełne wsparcie płynie w kierunku Valtteriego i Lewisa.

W połowie roku ocenimy, czy przed kolejną kampanią nastąpią zmiany w składzie kierowców. Jest zdecydowanie za wcześnie, aby rozmawiać o scenariuszach na 2022 rok.