Wolff spodziewa się mocnego sezonu w wykonaniu Astona Martina

Szef Mercedesa jest podekscytowany pojawieniem się w F1 legendarnej marki.
23.02.2108:18
Nataniel Piórkowski
655wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, spodziewa się, że Aston Martin będzie prezentował w tym sezonie bardzo konkurencyjną formę.

Po przejęciu zespołu Force India, Lawrence Stroll doprowadził do reorganizacji ekipy przed przekształceniem jej w team Astona Martina.

Wolff, który osobiście jest mniejszościowym udziałowcem brytyjskiego producenta, spodziewa się po jego teamie bardzo dobrych wyników.

Jeśli nosisz nazwę producenta samochodów o tak wspaniałej tradycji, to musisz mieć ambicje bycia na czele. To także dobra wiadomość dla Formuły 1, bo pojawia się w niej świetna marka. Dla Sebastiana i Lance'a będzie to pierwszy test nowej rzeczywistości. Nie ukrywam, że także ja sam jestem podekscytowany perspektywą oglądania na torach bolidów astona Martina.

Austriak po raz kolejny daje jednak do zrozumienia, że największym zagrożeniem dla Mercedesa będzie Red Bull. Dodaje jednak: McLarena stać na wielkie niespodzianki. Ricciardo jest dobrze znaną postacią. Osobiście bardzo wysoko cenię także Lando Norrisa.

Pytany o Ferrari, Wolff odparł: Śledzenie tego, jak Carlos Sainz zmierzy się z Charlesem Leclerkiem będzie naprawdę ekscytujące. Ferrari odbuduje formę w porównaniu do sezonu 2020. Po prostu muszą to zrobić. W zeszłym sezonie mieli także kiepski bolid, więc zakładam, że błędy te zostały wyeliminowane.

Wolff skomentował także nadchodzący debiut w Formule 1 Micka Schumachera, namawiając środowisko sportu, do zapewnienia Niemcowi odrobiny spokoju. Przed nim rok praktyki. Mick stanowi wielki atut Formuły 1, ale musimy dać mu czas, aby mógł zaistnieć w tym środowisku.

Zdaniem szefa teamu Mercedesa najbardziej interesującym wydarzeniem sezonu 2021 jest powrót Fernando Alonso. Naprawdę ciekawą rzeczą jest porównanie tych młodych, prawie nastoletnich kierowców, z 40-latkami. Fernando jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników, jednym z najsilniejszych. Na pewno będzie w wysokiej formie. Jestem przekonany, iż będzie chciał pokazać, że nadal stać go na bardzo dobre wyniki.