Danner: Schumacher musi wykazać się cierpliwością wobec Haasa

63-latek przestrzega Niemca przed utratą radości z rywalizacji w Formule 1.
15.04.2112:17
Mateusz Szymkiewicz
522wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Danner uważa, że Mick Schumacher musi uzbroić się w cierpliwość rywalizując w barwach Haasa.

Zeszłoroczny czempion Formuły 2 doczekał się debiutu w barwach amerykańskiej stajni, która podczas Grand Prix Bahrajnu prezentowała najsłabsze osiągi w całej stawce. Z kolei sam wyścig był bardzo trudnym doświadczeniem dla Schumachera, który kilka okrążeń po starcie obrócił bolid i stracił szansę na nawiązanie kontaktu z rywalami.

Jego samochód nie jest łatwy w prowadzeniu. Mimo to Mick i tak wykonał świetną pracę - uważa Christian Danner, były kierowca Formuły 1. Musi być cierpliwy, żeby nie stracić radości z rywalizacji w Formule 1. Jeżeli w połowie sezonu będzie ostatni lub przedostatni, nagle może przestać odczuwać satysfakcję.

Każdego dnia musi wykazywać się mocną psychiką, ponieważ takie załamanie przychodzi bardzo szybko. Musi inwestować każdą minutę życia, każdą myśl oraz całą energię w to, by sięgać po to co jest aktualnie możliwe. Na pewnym etapie życie może mu to oddać, ale będzie musiał odnieść sukces. Nie może jeździć szybciej niż pozwala mu na to samochód. Musi wykonywać jak najlepszą pracę w aktualnych okolicznościach.