Turcja zastąpiła Kanadę w kalendarzu na sezon 2021

Montreal liczy na powrót w 2022 roku, przedłużając umowę z Formułą 1 o dwa lata.
28.04.2117:47
Mateusz Szymkiewicz
1672wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 oficjalnie potwierdziła, że Grand Prix Turcji będzie siódmą eliminacją tegorocznego sezonu Formuły 1. Istanbul Park przejmie termin 11-13 czerwca od Kanady.

Montreal wycofał się z organizacji wyścigu ze względu na surowe restrykcje w Kanadzie związane z pandemią koronawirusa. Formuła 1 chcąc ścigać się na torze imienia Gillesa Villenuve'a, musiałaby odbyć czternastodniową kwarantannę, co jest niemożliwe ze względu na wyścig w Azerbejdżanie zaplanowany zaledwie tydzień wcześniej.

Mimo odwołania tegorocznej edycji, umowa Kanady została przedłużona o dwa lata i organizator Grand Prix potwierdza, że dołoży wszelkich starań, by wyścig doszedł do skutku w sezonie 2022.

Zwolnione miejsce w kalendarzu przejął Istanbul Park, który w ubiegłym roku wskoczył do kalendarza jako zastępstwo dla innych odwołanych wyścigów. W przeszłości Grand Prix Turcji dysponowało stałym terminem w latach 2005-2011.

Chociaż jest to rozczarowujące, że nie możemy być w Kanadzie, z przyjemnością potwierdzamy, że Turcja po niesamowitym wyścigu zorganizuje Grand Prix w 2021 roku - powiedział Stefano Domenicali, dyrektor generalny Formuły 1. Wiem, że wszyscy nasi fani są podekscytowani dramatycznym początkiem sezonu, a Turcja to wspaniały tor, który zapewnia niesamowite pojedynki na torze.

Chciałbym podziękować promotorowi i władzom w Kanadzie za wszystkie ich wysiłki w ostatnich tygodniach, ale sytuacja podróżnicza uniemożliwiła nam realizację planów. Chcę również podziękować promotorowi i władzom w Turcji za ich nieustającą chęć organizacji wyścigów Formuły 1, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu naszym sportem.