Marko: Nie odpuścimy walki o tegoroczne tytuły

Horner dodał, że spadek formy na Algarve wynikał z niereprezentatywnych warunków.
04.05.2109:51
Mateusz Szymkiewicz
1127wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko zadeklarował, że Red Bull nie odpuści tegorocznej walki o mistrzowskie tytuły na rzecz rozwoju nowego samochodu.

W dotychczasowych wyścigach stajnia z Milton Keynes toczyła wyrównany pojedynek z Mercedesem. Aktualnie Max Verstappen traci tylko osiem punktów do pierwszego Hamiltona, natomiast Red Bull jest wiceliderem klasyfikacji konstruktorów, będąc osiemnaście oczek za niemieckim producentem.

Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, zadeklarował, że rozwój RB16B zostanie porzucony najwcześniej przed letnią przerwą. Wtedy dokładnie przyjrzymy się sytuacji w klasyfikacjach mistrzostw. Nie zrobimy tego Maksowi [szybkiego porzucenia rozwoju], ponieważ po raz pierwszy w karierze ma samochód, którym może walczyć o mistrzostwo świata. Obecny sezon jest trudny. Barcelona ma zbliżoną charakterystykę do Portugalii, więc mam nadzieję, że uda nam się tam wrócić do walki.

Szef zespołu, Christian Horner, przyznał, że lekki spadek formy na Algarve wynikał z niereprezentatywnych warunków panujących na torze. Powoli otrzymujemy obraz tego, które obszary naszego samochodu są mocne oraz słabe. Warunki w Portugalii były anormalne, więc po standardowym wyścigu w Barcelonie powinniśmy wiedzieć więcej - dodał Brytyjczyk.