Cyril Abiteboul dołączył do Mecachrome w roli konsultanta

Francuska grupa jest dostawcą silników dla F2 i F3, a także projektuje podzespoły dla Renault.
04.05.2108:20
Mateusz Szymkiewicz
1170wyświetlenia
Embed from Getty Images

Grupa Mecachrome potwierdziła angaż Cyrila Abiteboula w roli konsultanta.

Francuz w latach 2012-2014 był szefem Caterhama, natomiast w okresie 2017-2020 stał na czele fabrycznego zespołu Renault. Aktualnie stajnia z Enstone rywalizuje pod nazwą Alpine i cała transformacja wiązała się z procesem restrukturyzacji kadry zarządzającej. Swoje stanowisko stracił 43-latek, a jego obowiązki zostały podzielone między Davide Brivio oraz Marcina Budkowskiego.

Jak poinformowano, nowym miejscem pracy Abiteboula ze skutkiem natychmiastowym będzie Mecachrome. Francuz zostanie odpowiedzialny za koordynowanie krótkoterminowych działań Grupy w sportach motorowych.

Aktualnie Mecachrome jest dostawcą silników dla Formuły 2 i Formuły 3, a także zajmuje się produkcją pojedynczych podzespołów do hybrydowej jednostki napędowej Renault. Inne zobowiązania francuskiego producenta to współpraca z przemysłem lotniczym: Airbusem, Boeingiem czy Bombardierem, a także z producentami seryjnych samochodów: Ferrari, Porsche oraz Rolls Royce'em.

Jesteśmy dumni zapewniając sobie wsparcie oraz ekspercką wiedzę Cyrila - powiedział Christian Cornille, prezes Mecachrome. Od 1983 roku wspieramy wiele prestiżowych marek w największych kategoriach sportów motorowych, jak Formuła 1, Formuła 2, Formuła 3, wyścigi długodystansowe i rajdy. Mecachrome musi zrozumieć najnowsze trendy oraz możliwości swojego sektora. Chcemy, by nasza transformacja była spójna z nowymi celami.