Kubica zastąpi Raikkonena w treningu do GP Hiszpanii

Polak został również wyznaczony przez Alfę na dwudniowe testy niskoprofilowych opon.
04.05.2114:26
Mateusz Szymkiewicz
3434wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alfa Romeo potwierdziła udział Roberta Kubicy w pierwszym treningu do Grand Prix Hiszpanii.

Polak już drugi rok pełni funkcję kierowcy rezerwowego stajni z Hinwil i w ramach swoich obowiązków regularnie otrzymuje szansę poprowadzenia bolidu Formuły 1. Po raz ostatni Kubica był w kokpicie przy okazji dnia filmowego przed startem zimowych testów.

Jak potwierdzono, podczas sesji inaugurującej weekend w Barcelonie swój bolid ustąpi Kubicy Kimi Raikkonen. 36-latek znajdzie się również w kokpicie Alfy Romeo we wtorek i środę podczas testów niskoprofilowych opon oraz 18-calowych felg. Oprócz włoskiego producenta, na torze pojawi się Red Bull i pierwszego dnia stajnia Alpine.

Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu w ten piątek, a także w przyszłym tygodniu - powiedział Robert Kubica. Po raz ostatni jeździłem C41 w Barcelonie w lutym i nie mogę się doczekać, by zobaczyć, jak bardzo samochód poczynił postępy od tamtego czasu - zarówno pod względem poprawek, jak i zrozumienia pakietu przez zespół. Prowadzenie bolidu Formuły 1 jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem i nie mogę się doczekać, aby przyczynić się do wysiłku zespołu w walce w środku stawki. Poza tym jazda na 18-calowych kołach będzie nowym doświadczeniem i pierwszym smakiem nowego świata, który zadebiutuje w przyszłym roku.