Vasseur: Raikkonen musi poprawić tempo kwalifikacyjne

"Gdy ruszasz do rywalizacji z 15. czy 16. miejsca, to trudno jest powalczyć o punkty".
05.06.2110:20
Nataniel Piórkowski
382wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Alfy Romeo - Fred Vasseur mobilizuje Kimiego Raikkonena do poprawy tempa kwalifikacyjnego.

W Monako Antonio Giovinazzi zdobył pierwsze punkty dla teamu z Hinwil w tym sezonie. W pięciu rozegranych dotychczas GP Włoch czterokrotnie uzyskiwał w kwalifikacjach lepszy wynik od mistrza świata z 2007 roku. Vasseur przyznaje, że Fin musi poprawić swoje sobotnie występy.

Koniec końców punkty zdobywa się w niedzielę a Kimi zawsze notuje dobre wyścigi. Mam nadzieję, że będzie w stanie notować lepsze wyniki w kwalifikacjach, bo gdy ruszasz do rywalizacji z piętnastego czy szesnastego miejsca, to bez pecha innych kierowców trudno jest powalczyć o punkty. Mam nadzieję, że w Baku będzie inaczej - mówił Vasseur w podkaście F1 Nation.

Są tory, na których wyprzedzanie jest trudne bądź wręcz niemożliwe. Kiedy zajmujesz szesnaste pole startowe, masz związane ręce. W przypadku Kimiego musimy nieco poprawić formę kwalifikacyjną. Mając dwa bolidy blisko czołowej dziesiątki możemy grać strategią i tak dalej. Ogólnie jednak jestem zadowolony z pracy wykonanej przez nasz zespół przez ostatnie miesiące.

Pomimo zdobycia tylko jednego punktu w tym sezonie, Vasseur jest pewien, że Alfa Romeo zmierza we właściwym kierunku.

W porównaniu do ubiegłego roku postawiliśmy krok naprzód i zredukowaliśmy stratę do środka stawki. Celem był co najmniej jeden bolid w Q3 - każdego weekendu a nie tylko raz w całym sezonie. Musimy zdecydowanie częściej zdobywać punkty.