Horner: Perez pokazał, że jest prawdziwym graczem zespołowym

Szef RBR ma nadzieję, że po starcie sprintu Verstappen skorzysta ze strugi za bolidem Bottasa.
11.09.2111:39
Nataniel Piórkowski
583wyświetlenia


Szef red Bull Racing - Christian Horner, pochwalił postawę Sergio Pereza, który w Q3 poświęcił swoje przejazdy, aby pomóc Maxowi Verstappenowi.

W trakcie obu prób w Q3 Perez zapewniał Verstappenowi możliwość jazdy w cieniu aerodynamicznym na długich prostych. Według szacunków zespołów na Monzy daje to zysk rzędu 0,5-0,7s na okrążeniu.

Pozbawiony holowania Meksykanin zakończył kwalifikację na dziewiątym miejscu, ale dzięki jego pomocy walczący o mistrzostwo kolega z zespołu zdołał obronić się przed zawodnikami McLarena.

Muszę powiedzieć, że Sergio odegrał w kwalifikacjach kluczową rolę. Był prawdziwym graczem zespołowym - zapewnił swojemu koledze holowanie i pomógł Maxowi w zdobyciu tej pozycji. W przeciwnym wypadku bylibyśmy wystawieni na zagrożenie ze strony kierowców McLarena.

Max ma trzecią pozycję. Checo poświęcił prawdopodobnie pół sekundy i powinien być na wyższej lokacie, ale jeśli mamy podsumować tę czasówkę, to jesteśmy naprawdę zadowoleni z jej rozstrzygnięć. Spoglądając na nasz deficyt z ubiegłego roku, udało nam się zmniejszyć stratę do Mercedesa prawie o połowę.

Horner ma nadzieję, że po starcie Verstappenowi uda się skorzystać z cienia aerodynamicznego na dojeździe do pierwszej szykany. Dodatkowo bezpośredni rywal Holendra - Lewis Hamilton, wyruszy do rywalizacji z "brudnej" strony toru.

Dojazd do pierwszego zakrętu jest dość interesujący. Max ustawi się po prawej stronie i mam nadzieję, że złapie holowanie na prostej. Start będzie miał bardzo istotne znaczenie. Myślę, że Lewis wolałby, aby sytuacja na starcie wyglądała trochę inaczej, ale to wszystko sprawia, że czeka nas ekscytujący sprint, będący w praktyce kwalifikacjami.