Sky Italia: Lawrence Stroll kontaktował się z Danielem Ricciardo

Aston ma wstrzymywać się z komunikatem ws. kierowców czekając na decyzję Vettela.
12.09.2111:42
Mateusz Szymkiewicz
1099wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sky Sports Italia donosi, że Lawrence Stroll kontaktował się z Danielem Ricciardo, chcąc poznać jego sytuację kontraktową z McLarenem przed sezonem 2022.

Kanadyjczyk jest właścicielem Astona Martina, który zwleka z potwierdzeniem przyszłorocznego składu kierowców. Zrozumiałe jest, że angaż utrzyma syn miliardera - Lance, jednakże pod dużym znakiem zapytania jest przyszłość Sebastiana Vettela.

Niemiec ma dysponować rocznym kontraktem z zespołem zawierającym opcję przedłużenia na sezon 2022. Początkowo spekulowano, iż brak komunikatu w sprawie dalszych startów 34-latka jest efektem nieporozumień z Astonem Martinem. Mimo to według Sky Sports Italia, Vettel ma zastanawiać się nad sensem dalszych startów w Formule 1.

Uważa się, że sytuacja jest rozwojowa. Decyzja ma należeć tylko do kierowcy. To on musi dać ostateczną odpowiedź - informuje włoski nadawca, dodając, że Lawrence Stroll ma za sobą wstępne rozmowy z Danielem Ricciardo. Andreas Seidl z McLarena zaprzeczył temu. Ricciardo nie jest dostępny na rynku.

Otmar Szafnauer pytany na torze Monza, czy jest pewny pozostania Sebastiana Vettela w Astonie Martinie na sezon 2022, odpowiedział: Jestem całkiem pewien. Chcemy pozostania Seba. Z kolei on lubi nasz zespół.